Vasario 11 -15 dienomis vyko Vasario 16-osios renginių savaitė.

„Aš  mažas gintaro lašelis, be žemės Lietuvos gyventi negaliu. Po trispalve manasis kelias, kad  tik suspėčiau užaugti laiku‘‘ (R. Jarocka).

Įstaigoje pokalbių ir progų kalbėti apie Lietuvą, jos žmones buvo, yra ir bus. Kiekvienais metais yra organizuojami  Sausio 13 – osios (Laisvės gynėjų),  Vasario 16-osios (Lietuvos valstybės  atkūrimo), Kovo 11-osios (Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo),  renginiai.

Sausio 13-osios paminėjimo proga  buvo organizuotas rytmetis,  kuriame vaikai uždegė žvakutes žuvusiems, deklamavo eilėraščius ir  klausėsi viešnios – Panevėžio skyriaus Sausio  13- osios brolijos atstovės, kuri papasakojo apie šios dienos įvykius.

 

Vasario 11 -15 dienomis vyko  Vasario 16-osios renginių savaitė. Vaikai grupėse gamino vaišes iš vaisių ir daržovių, kuriose vyravo geltona, raudona, žalia spalvos, organizavome akciją   ,,Su šiluma pagaminta, su meile dovanota‘‘,  kur gamino atvirukus ir dovanojo praeiviams, vyko sportinės varžybos ,,Augu sportiškas ir sveikas‘‘,

O išreikšdami meilę gimtajam  miestui,   sudėliojo Panevėžio miesto  ženklą.

Kovo 11-osios paminėjimo proga įstaigoje  svečiavosi Lietuvos kariuomenės Panevėžio  Vyčio apygardos 5-osios rinktinės savanoris, kuris  vaikams papasakojo apie karių savanorių kasdieninį gyvenimą, pristatė karinę amuniciją, o ,,Pelėdžiukų‘‘ grupės vaikučiai parengė programėlę, kurioje savo daineles, šokius ir  eilėraštukus   skyrė Lietuvai.

Su pasididžiavimu  ir džiaugsmu   kiekvienais metais įstaigos bendruomenė kuria ,,Gyvąjį tautos žiedą‘‘. Didžiuojamės, kad šios iniciatyvos autorius  Panevėžio Kastyčio Ramanausko lopšelio-darželio  direktorė Dalia Pakėnienė, kurios sukurta gražia iniciatyva susidomėjo Tarptautinė nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti komisija. Dabar ši iniciatyva pripažinta Nacionaline ir vienija lietuvius visame pasaulyje. Mūsų įstaigos ugdytiniai, rankose laikydami  trijų Lietuvos vėliavos  spalvų – geltonos, žalios ir raudonos  gėles, nori priminti visiems, kad mes didžiuojamės savo valstybe,  prisimename praeitį  ir kovosime už ateitį.