ugdymo_programa

UGDYMO PROGRAMA

parsisiųsti MS Word formatu

FORMALIOJO IR NEFORMALIOJO ŠVIETIMO UGDYMO PROGRAMOS

Lopšelis-darželis vykdo neformaliojo (ankstyvojo, ikimokyklinio ir priešmokyklinio) ugdymo programas:

• Ikimokyklinio ugdymo programa „Mažųjų chrestomatija“, 2007.
  • Bendroji priešmokyklinio ugdymo ir ugdymosi programa, patvirtinta švietimo ir mokslo ministro 2002m. birželio 24d. įsakymu Nr. 1147, Vilnius, 2003.
  • Priešmokyklinio ugdymo standartas, patvirtintas švietimo ir mokslo ministro 2003 m. liepos 9d. įsakymu Nr. ISAK-1015, Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos bendrosios programos ir išsilavinimo standartai. Priešmokyklinis, pradinis, pagrindinis ugdymas, Vilnius, 2003.
  • Priešmokyklinio ugdymo organizavimo tvarkos aprašas, patvirtintas švietimo ir mokslo ministro 2005m. birželio 22d. įsakymu Nr. ISAK-1180 (Žin., 2005 Nr. 84-3118).
  • Priešmokyklinio ugdymo priemonės samprata, patvirtinta švietimo ir mokslo ministro 2003m. spalio 15d. įsakymu Nr. ISAK-1434 (Žin., 2003, 101-4566).

Atsižvelgiant į katalikišką įstaigos ugdymo kryptį, dvasinis ugdymas integruojamas į ugdymo procesą.

Priešmokyklinis ugdymas organizuojamas remiantis šiomis ugdymo programomis:

• Bendroji priešmokyklinio ugdymo ir ugdymosi programa.
  • Priešmokyklinio ugdymo standartai.
  • Individuali ugdymo programa „Mažųjų chrestomatija“; „Mažais žingsneliais į žinių pasaulį“.
  • Tarptautinė programa „Zipio draugai“.

PROJEKTINĖ VEIKLA

Įstaiga rengia ir organizuoja projektus bei aktyviai dalyvauja tarptautiniuose projektuose:

• tarptautiniame ES projekte „A caravane of joy, friendship, and creativity" (Džiaugsmo, draugystės ir kūrybos karavanas) (sutartis);
  • tarptautiniame projekte „Zipio draugai" (sutartis).
  • tarptautiniame projekte „Sveika mokykla" (pažyma).

Įstaiga parengė projektą „Tėviškės langas – 2“ ir laimėjo finansavimą. Projektas įvykdytas 2009 m.

Darželio bendruomenė dalyvauja kituose projektuose: projektai su „Aušros“ vidurine mokykla, „Sigutės“ lopšeliu-darželiu; projektai su Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros centru ir kt.

Lopšelis-darželis bendradarbiauja su juridiniais ir fiziniais asmenimis – sveikatos, kultūros, švietimo, teisėsaugos institucijomis, Panevėžio vyskupijos kurija, katalikų bažnyčios institucijomis, Vaiko teisių apsaugos tarnyba ir kt.), palaiko ryšius su užsienio, respublikos ir miesto katalikiškos krypties lopšeliais-darželiais, yra pasirašęs bendradarbiavimo sutartis su Panevėžio kolegija, Pedagogų švietimo centru ir kt. Įstaiga bendradarbiauja su VPU ir ŠU mokslininkais.